Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Dalahäst 6801314



*

nr 680 1314


Dalahäst

Tidigt 1900-tal, längd: 19, höjd: 19


Utrop:

300 kr

Såld:

8.700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 februari 2011
kl 17:36:53


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/2 15:12:53 1      300 kr
1/2 16:52:41 2      400 kr
2/2 19:37:05 3      600 kr
3/2 15:07:14 1      500 kr
3/2 16:24:44 2      600 kr
3/2 16:25:02 2      700 kr
3/2 17:55:08 3      700 kr
3/2 19:46:56 4      1.200 kr
3/2 21:19:30 5      900 kr
3/2 21:20:10 5      1.500 kr
4/2 13:44:44 2      1.400 kr
4/2 13:45:10 2      1.800 kr
7/2 11:39:02 2      2.300 kr
7/2 14:14:12 6      1.900 kr
7/2 14:14:36 6      2.200 kr
7/2 14:15:05 6      2.400 kr
7/2 16:35:19 7      Vinnande bud
7/2 17:01:46 8      3.000 kr
7/2 17:28:43 4      4.200 kr
7/2 17:29:14 4      5.500 kr
7/2 17:29:47 4      6.500 kr
7/2 17:30:08 4      7.100 kr
7/2 17:30:36 4      8.000 kr
7/2 17:31:53 4      8.600 kr


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalahäst dalahästar konsthantverk sekelskifte skulptur tidigt 1900-tal
  • 7206 Skulptur
    Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:15
  • 7041 Skulptur
    brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:33
  • 7057 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:05
  • 7056 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:41
  • 7042 Skulptur
    brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:31
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:30




Ladda ner broschyr